Aborcja

Z WikiWiara
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jeżeli oczekujesz narodzin dziecka, a wydaje Ci się, że nie podołasz nowym obowiązkom i odpowiedzialności, zadzwoń: Telefon nadziei, 800 112 800 (bezpłatny, pn.-pt. w godz. 15.00-7.00, pozostałe dni - całą dobę). Jasnogórski Telefon Zaufania 34 365 22 55 (w godz. 20.00-24.00)


Powinno wystarczyć:

 Nie zabijaj (Wj 20,13) (Mt 19,18) (Mk 10,17) (Łk 18,20) (Rz 13,9)

Dla niektórych to za mało...

W zdecydowanej większości aborcji dokonują osoby (kobiety, a pośrednio ich partnerzy) którzy chcą naprawić zło jeszcze większym złem. Zazwyczaj niechciana ciąża jest złamaniem jednego lub więcej zasad głoszonych przez Kościół: złamanie czystości, wierności, korzystanie ze środków antykoncepcyjnych (które dają złudne wrażenie, że 'nic się nie wydarzy'), nadużywanie środków odurzających.

Zwolennicy aborcji są świadomi tego, że łamią te reguły. Uważają, że skoro nie będzie widocznego skutku tych przewinień, to problem przestanie istnieć.

 Zło dobrem zwyciężaj (Rz 12,21)

Dlaczego zwolennicy aborcji mówią o wolności kobiety, ale nic o wolności dziecka, które nie umie protestować? Na tej samej zasadzie jak aprobuje się aborcję powinno zezwolić się na kradzież: przecież skradzione pieniądze mogą dać wolność. Nareszcie można by spełnić swoje życiowe plany. Problem jest tylko w tym, że osoba okradana będzie się bronić. Ale dziecko skutecznie tego zrobić nie może (choć próbuje [1]).

Dlaczego o dziecku mówi się i traktuje się go jak przedmiot? Dziecko nie może odpowiadać za swych rodziców. Tym bardziej życiem.

Zwolennicy aborcji twierdzą, że dziecko nie odczuwa bólu, co jest kłamstwem [2] Miażdżenie i odrywanie kolejnych kawałków ciała musi wiązać się dla małego człowieka z ogromnym cierpieniem.

A argumenty ekonomiczne? Zgodnie z nimi powinno się mordować biedaków na ulicach, bo przecież cierpią w swojej niedoli (a przy okazji dlatego, że nie są nikomu potrzebni). Argumentacja humanitarna ma przyćmić argumenty finansowe. Tak samo działa mechanizm promowania eutanazji.

Aborcja dopuszczalna do ... tygodnia życia

Czy zarodek jest już człowiekiem? Od którego momentu embrion staje się płodem? Kto poda moment, tą przełomową sekundę, w którym zmienia się klasyfikacja słowa 'człowiek'? Jedyną możliwą do zdefiniowania chwilą jest zapłodnienie (połączenie się plemnika z komórką jajową), dlatego ustalenie czasu, do którego zabija się 'embrion', a od którego 'człowieka' nie mają sensu. Aborcja to zawsze zabicie człowieka.


„Wiele razy powtarzałam – i jestem tego pewna – że największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie byśmy się nawzajem nie pozabijali?” - Matka Teresy z Kalkuty (1994)

Przysięga Hipokratesa

całkowicie zakazuje aborcji i eutanazji:

Nikomu, nawet na żądanie, nie dam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka poronnego.

W 1948 taki zapis stał się niewygodny i zastąpiono ją Deklaracją genewską jedynie z zapisem 'zachowam najwyższy szacunek dla życia ludzkiego', a w Polsce obowiązuje Przyrzeczenie Lekarskie ('przyrzekam: (...) służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu').

Historia legalizacji aborcji

1920 - Włodzimierz Lenin - ZSRR

1933 - Adolf Hitler - Niemcy (zabijanie dzieci które mogły posiadać wady wrodzone)

1943 (w czasie okupacji) i od 1956 - Polska

Europa Zachodnia i Stany Zjednoczone wprowadzały legalną aborcje w latach 60 i 70. [[3]]

Zawsze więc aborcja powiązana była z ideami totalitarnymi (komunizmem, faszyzmem) opartymi na przemocy i niszczeniu wartości w postaci ludzkiego życia, wartości rodzinnych oraz chrześcijańskich.

Zobacz też

Antykoncepcja

Dobro i zło

Eugenika i genetyka

Czystość

Politycy popierający aborcję

Linki zewnętrzne

Abortioninstruments.com - film pokazujący jak rzeczywiście wygląda aborcja. Z uwagi na ludzie szczątki i duże ilości krwi nie powinny go oglądać dzieci. Oprócz tego wszyscy, w szczególności ustawodawcy.

Nawrócona aborcjonistka: ”Widziałam, jak to dziecko walczyło o życie”

Została zgwałcona i dokonała aborcji. Teraz broni kardynała, mówiącego prawdę o mordowaniu dzieci

Legalne zabijanie dzieci z zespołem Downa

Aborcja główną przyczyną śmierci Anglików i Walijczyków

Prześladowanie chrześcijan - m.in. o karach za ciche protesty pod klinikami aborcyjnymi

YouTube

"Niemy krzyk" - opis jak wygląda aborcja

To, co pozostaje...

Wykład ocalonej kobiety, na której próbowano dokonać aborcji

"Żyję dzięki delegalizacji aborcji" - ciąża z gwałtu

"Syndrom"

270 gramów człowieka - urodzona w 24 tygodniu

Irydion - W obronie Życia - teledysk