Dlaczego chrześcijaństwo jest najlepszą religią

Z WikiWiara
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Chrześcijaństwo jest najlepszą religią, ponieważ jest jedyną wiarą opierającą się na miłości (nie tyko do samego siebie).

W żadnej wierze, żaden bóg nie zniżył się do poziomu człowieka, aby mu służyć, cierpieć za niego i w ostateczności oddać życie.

W każdej innej religii Bóg jest gdzieś daleko, groźny, milczący, bezosobowy. Również wiara jest oparta na strachu niż na miłości. Niekiedy Bóg w ogóle nie istnieje.

Jezus Chrystus narodził się na Ziemi, osobiście pokazał i poinstruował ludzi co i jak powinno wyglądać. Jego 'odpowiednicy' tworzący inne religie to mędrcy, którzy siedząc pod drzewem dochodzili do różnych filozoficznych i mało życiowych wniosków. Często były to osoby bogate, które nie miały wiele wspólnego ze zwykłymi ludźmi, z trudnościami, poświęceniem i cierpieniem.

Jezus nie zważał na zamożność, wykształcenie, narodowość, zdrowie i przeszłość ludzi. Najważniejszym dla niego było (i jest) ludzkie serce. Chce, aby człowiek jak najlepiej Go poznał, ale nie uzależnia przyszłości człowieka od posiadanej wiedzy teologicznej, techniki modlitwy (medytacji). Jezus nikogo nie przekreśla. Człowiek tylko sam może wykreślić Boga ze swojego życia.

Chrystus nazywał dobro dobrem, a zło złem. Nie uznawał względnego dobra i względnego zła. Nie uważał, że zło i dobro idealnie się dopełniają. Był całkowitym wrogiem zła i pokazał w jaki sposób można je pokonać: miłością, dobrem i zawierzeniem wszystkiego Bogu.

Żadna inna religia w okresie swojego powstania nie rozprzestrzeniała się w takim tempie jak chrześcijaństwo. Nie jest to wytłumaczalne, ponieważ musiało się przebić przez bardzo wiele religii funkcjonujących w Cesarstwie Rzymskim. Dodatkowo prześladowania, którym byli poddawani chrześcijanie jeszcze bardziej zwiększało ich liczebność. To oznacza, że już w tamtych ciężkich czasach w chrześcijaństwie Kościół już był napełniany Duchem Świętym.

Papież, głowa Kościoła rzymsko-katolickiego jest następcą św. Piotra, który to poprowadził Kościół po wniebowstąpieniu Chrystusa. Wszystkie odłamy chrześcijańskie powstały dlatego, że 'ktoś wiedział lepiej'. Historia weryfikuje ich siłę i wierność Bogu (np. kościoły protestanckie nie mogą porozumieć się czy zaakceptować czy nie związki homoseksualne).


Zobacz też

Skąd pewność, że Jezus żył i zmartwychwstał

Świadkowie Jehowy

New Age


Linki zewnętrzne

Afshin - Historia nawrócenia muzułmanina (film 18 min)