Masoni

Z WikiWiara
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Masoni (masoneria, wolnomularstwo)

międzynarodowy ruch, nurt mający w założeniu doskonalenie duchowe jednostki. Do lóż masońskich należą osoby różnych wyznań i poglądów politycznych. Wolnomularze szeroko stosują metafizykę, magię, symbolikę, która jest wroga różnym wyznaniom, w tym wyznaniu rzymsko-katolickiemu. Wolnomularstwo ma charakter ezoteryczny, grupuje m.in. zwolenników astrologii i gnozy (wiedza przynosząca zbawienie), jednocześnie uznając kościół za pełen przesądów i zabobonów. Uważa szatana za taki sam byt jak Boga, ponieważ jest jemu równy. Szatanowi należy się kult jako pana ziemi.

Papieże od 1738 roku utrzymują zakaz katolikom przynależności do lóż masońskich pod karą ekskomuniki. Niekiedy masoneria była utożsamiana z sektami. Papież Leon XIII pisał w że masoneria, wyznając ideały powszechnej równości i laicyzmu, może torować drogę komunizmowi. /Wikipedia/

Kongregacji Nauki Wiary (kierowana przez kardynała Josepha Ratzingera) w 1983 wydała deklarację, w której jest napisane, że "Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej." Organizacja Rycerstwo Niepokalanej, założona przez Maksymiliana Marię Kolbe w 1917r. mają za cel modlitwę o nawrócenie, głównie masonów. [[1]]


Masonerię łączy się z Żydami (odłamy masonerii zgłębiały Kabałę), chociaż radykalni wyznawcy judaizmu są jej przeciwni.

Oficjalnie masoni nie czczą szatana, jednak tak symbolika, jak i poglądy idą z ruchem satanistycznym w parze. Dopiero na wyższych stopniach wtajemniczenia wprowadzane są elementy okultystyczne. Głównym demonem z masonerii jest Lucyfer, jako symbol oświecenia.

Paul Lafargue, mason, zięć Karola Marksa, rok 1865: "Od czterystu lat walczymy z katolicyzmem, ale jest to na polu duchowym maszyna najmocniejsza jaką kiedykolwiek wynaleziono. Na nieszczęście jest ona również wyjątkowo trwała... Rewolucja jest zwycięstwem człowieka nad Bogiem."

Istnieją związki wolnomularzy z mormonami - pierwszych ich kilku przywódców było masonami, a i obrządki mają swoje części wspólne.

Jedną z gwałtownie rozwijających się gałęzi masońskich jest scjentologia.[2]

Czy oni istnieją?

Problem z istnieniem masonerii polega na tym, że ludzie nie wierzą w jej istnienie, a wszelkie wspomnienia o niej traktują jako spiskową teorię dziejów. Faktem potwierdzającym ich istnienie i realne ryzyko jakie za sobą noszą jest to, że byli potępiani przez następujących papieży: Benedykta XIV, Klemensa XIII, Piusa VI, Piusa VII, Leona XII, Piusa VIII, Grzegorza XVI, Piusa IX, Leona XIII, Piusa X, Piusa XI, Piusa XII oraz Jana Pawła II.

Papież Leon XIII: "Masoneria stała się niezmierni liczną, a posługując się zuchwalstwem i chytrością opanowało stopnie hierarchii społecznej i zajęła w łonie państw nowoczesnych władzę prawie równą monarszej".

Maksymilian Maria Kolbe: "Wolnomularstwo to pierwszorzędny, największy i najpotężniejszy wróg Kościoła".

Wolnomularstwo uważane jest za fikcję, ponieważ działalność ich lóż jest tajna i organizacje nie chwalą się swoim faktycznym statutem. Bycie członkiem jest również utajnione. Organizacje to najczęściej fundacje lub organizacje społeczne mające takie cele jak walka z nietolerancją lub propagowanie demokracji. W Polsce za organizację zbliżoną do kręgów masońskich uważana jest Fundacja Batorego.


Symbolika masonerii

- piramidy z tzw okiem Ozyrysa - symbol budowli Nowego Porządku Świata (kontrolowanego przez Iluminatów)

- pentagram

- cyrkiel i węgielnica (ekierka)

- litera G (gnosis = wiedza)

- Baphomet - statua diabła wg masonów pochodząca od templariuszy, która ostatecznie trafiła do masonów

- sowa (symbol wiedzy) z zamkniętą księgą - oznacza wiedzę tajemną


Program masonerii

(za ks. A. Zwoliński, J. i M. Giertychami, S. Krajskim):

Masoni popierają wszystko, czemu sprzeciwia się chrześcijaństwo: promocja liberalizmu w każdej sferze życia, aborcji, eutanazji, sekciarstwa, religii wschodnich, zwalczanie prasy katolickiej i programów katolickich, propagowanie cywilnych ślubów i rozwodów, usuwanie symboli religijnych, usuwanie różnic między płciami (homoseksualizm, feminizm), promocja subkultur, medycyny alternatywnej, wróżbiarstwa, rozdziału Kościoła od państwa oraz żądają reform w Kościele (śluby księży, kapłaństwo kobiet, rozwody).

Masoneria rekrutuje nowych członków wśród wpływowych bazując na ich pysze. Np król Stanisław August Poniatowski uważany był za najważniejszego masona mimo, że został dopuszczony tylko do trzeciego stopnia wtajemniczenia (na 33 możliwe).


Przysięga masonerii

Masoni przysięgają na każdym kroku zaprzeczać istnieniu Boga, zwalczać granice między państwami i między rodzinami. W przysiędze deklarują walkę z Kościołem, niszczenie państwowości oraz instytucje rodziny.


Polscy masoni

Fragment listy, podawanej na oficjalnej stronie wolnomularstwa:

Stanisław August Poniatowski, Gabriel Narutowicz, Ignacy Jan Paderewski, Stanisław Szczęsny Potocki, Tadeusz Kościuszko,Jan Henryk Dąbrowski, Józef Poniatowski, Szymon Konarski, Józef Chłopicki, Konstanty Adam Czartoryski, Walerian Łukasiński, Edward Śmigły-Rydz, Adam Kazimierz Czartoryski, Kazimierz Nestor Sapieha, Stanisław Lubomirski, Ignacy Potocki, Aleksander Chodkiewicz, Stanisław Thugutt, Jan Józef Lipski, Aleksander Małachowski, Ludwik Mierosławski, Janusz Korczak, Zygmunt Krasiński, Julian Ursyn Niemcewicz, Aleksander Fredro, Jerzy Wasowski, Tadeusz Gliwic, Klemens Szaniawski [[3]]


Sławni masoni na świecie

[za oficjalną stroną wolnomularstwa]

Ostatnio znanym masonem stał się Anders Behring Breivik - zabójca blisko stu osób w Norwergi 23.lipca.2011. Brevik jest masonem trzeciego stopnia.


Linki zewnętrzne

Masoneria w pigułce, film dok. 6 min

Francja - lobby masonów rośnie w siłę (film 2 min)

Iluminaci.pl - bardzo obszerne opracowania

Masoneria w Kościele

Masoneria i szatanizm

Film z 1941r. o masonerii. Scenarzysta został uwięziony, a producent i dyrektor artystyczny - zabici

Masoneria na 'Okiem.pl'

Masoneria w Kościele posoborowym

Anioły i Demony Rzeczywistość Czy Fikcja? (film dok., 67 min)

EA - czyli Electronic Art - piramida masońska z logiem firmy w demo gry

Tzw Golgota Beskidów - droga krzyżowa w Polsce pełna masońskich symboli

O masonerii w tvn24.pl, film 11min37sek

Rozmowy niedokończone - Masoneria przeciw Polsce i Kościołowi oraz Tv Trwam 1h 07min