Polacy znani i wierzący

Z WikiWiara
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Robert Lewandowski (piłkarz): "wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów."

Jakub Błaszczykowski (piłkarz)

Przemysław Tytoń (piłkarz): "Wierzę w przeznaczenie. I w to, że Bóg pomaga mi w ważnych momentach".

Mariusz Wlazły (siatkarz): "W moim życiu wiara jest bardzo ważna. Życie opiera się na wierze, więc czym byłoby bez niej? Ważne jest, aby nosić Boga w sercu. We wszystkich momentach mojego życia - tych prostych i tych trudniejszych - Bóg był przy mnie."

Karol Bielecki (szczypiornista)

Sławomir Szmal (szczypiornista)

Michał Jurecki (szczypiornista)

Kamil Stoch (skoczek narciarski): "Dzię­kuję za wszystko Panu Bogu, bo Jemy wszystko za­wdzię­czam".

Jerzy Skoczylas (satyryk): "Nie wstydź się Jezusa i nie bądź obojętny, gdy Jezus jest atakowany i obrażany."

Radosław Pazura (aktor): "jestem dumny, że wierzę w Niego i że tak naprawdę to daje mi siłę."

Jadwiga i Dariusz Basińscy (kabaret 'Mumio'): "[Krzyż] to jest najpiękniejszy symbol miłości, który istnieje i istniał kiedykolwiek."

Marek Citko (piłkarz): "W przypadku porażek czy cierpienia, to wiara pozwala nam zachowywać się normalnie, każe pamiętać, żeby być skromnym, pokornym, normalnym człowiekiem."

Krzysztof Ziemiec (dziennikarz): "jestem dumny z tego, że nie wstydzę się wiary, nie wstydzę się Jezusa, nie wstydzę się tej postawy, którą ja też sam staram się we własnym życiu podążać i wzorować na postawie Jezusa Chrystusa."

Przemysław Babiarz (dziennikarz): "Rzeczywistość przyznania się do Jezusa polega przede wszystkim na osobistej relacji z Nim samym, czyli z naszym Zbawicielem, z Synem Bożym."

Krzysztof Hołowczyc (kierowca rajdowy): "Wiara w Boga odgrywa bardzo ważną rolę w moim życiu. Jestem osobą głęboko wierzącą i nie kryję się z tym, choć nie jest to obecnie zbyt modne."

Tomasz Adamek (bokser): "Ja się modlę codziennie. Chcę iść do nieba. To jest przecież normalne." "Jak jest Bóg w rodzinie wszystko da się załatwić."

Anna Dymna (aktorka): "Mojej wiary w Boga nie zaburzy żaden człowiek ani zdarzenie."

Halina Łabonarska (aktorka)

Jerzy Zelnik (aktor): "Mam łaskę polegającą na tym, że zaufałem Opatrzności, Panu Bogu. Umiałem naprawdę szczerze powiedzieć „tak”, pozwolić prowadzić się Panu Bogu, czuć Jego reżyserię."

Marek Jurek (polityk): "Nie można być świadomym katolikiem i nie głosić swojej wiary – to powinniśmy robić wszyscy. [...] Święta liturgia to przeżycie rzeczy najważniejszych: Odkupienia człowieka na Krzyżu, więc najważniejszego faktu w historii, i Chwały Bożej, której zadatek oglądamy już na tym świecie, a której zbawieni doświadczą w wieczności. Bóg stojący w centrum naszego życia jest też źródłem jedności Kościoła, który założył."

Wojciech Kilar (kompozytor): "Nie wyobrażam sobie bardziej zaszczytnego wyróżnienia niż to, które spotyka mnie od mojego Kościoła" (powiedział otrzymując nagrodę Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"). Abp D.Zimoń mówił o nim: "Był człowiekiem, który żył wiarą, widywałem go na mszach, ufundował dzwony do kościoła parafii, do której należał, w swoim pokoju miał list napisany przez Jana Pawła II - ze słowami uznania"

Adam Nowak (muzyk 'Raz Dwa Trzy')

Monika Kuszyńska (wokalistka Varius Manx): "[...] siłę dały mi osoby, mające niezwykłą wiarę - silną i głęboką, które pojawiły się w moim życiu. Ta wiara tak z nich emanowała, że mogłam jakby naocznie się przekonać, że w tych ludziach jest Bóg. Oni swoim życiem pokazywali mi Boga."

Lech Janerka (muzyk)

Bracia Golcowie (muzycy): "Gdyby nie On, to by ten Świat nie istniał."

Eleni (piosenkarka)

Jan Pospieszalski (muzyk)

Małgorzata Kożuchowska (aktorka)

Roman Kosecki (piłkarz): "Od najmłodszych lat byłem blisko Boga i Kościoła. Tak było w czasie mojej kariery piłkarskiej, tak też jest i teraz. Wraz z ks. Mariuszem Zapolskim zakładaliśmy duszpasterstwo sportowców.[...] Dzięki modlitwie nie załamywałem się."

Marian Kasprzyk (boks, złoty medal Tokio 1964r.): "Modlę się prawie cały czas: czekając na umówione spotkanie, spacerując, jadąc autobusem. Dzięki temu owocnie spędzam czas i głęboko przeżywam każdą chwilę."

Jan Budziaszek (Skaldowie) - perkusista

Natalia Niemen (piosenkarka)

Robert Litza Fridrich (Acid Drinkers)

Darek Malejonek (Houk)

Wojciech Cejrowski (dziennikarz, satyryk, podróżnik): "My katole szanujemy osoby, natomiast zwalczamy zboczenia i grzech."

Wojciech Reszczyński (pierwszy prezenter Teleexpressu, założyciel radia WaWa): „Ja jestem drogą i prawdą i życiem" (J 14.6). Chrystus ukazuje siebie jako prawdę i taka prawda stanowi dla nas sens życia. Jeżeli na prawdę patrzymy bez udziału wiary, to reagujemy jak Piłat, który stojąc przed nie lada dylematem, pytał: „Cóż to jest prawda?"

Michał Lorenc (kompozytor muzyki filmowej)

Irek Dudek (muzyk bluesowy) "Chciałbym was bardzo zachęcić, abyście się nie wstydzili swojej religii, swojego katolicyzmu, nie wstydzili się krzyża!"

Mateusz Ligocki (snowboardzista, olimpijczyk)

Ewa Chodakowska (trenerka fitness) "Uwielbiam niedzielę przez to, że mogę iść i się wyciszyć, pomodlić, trochę zostawić i trochę zaczerpnąć siły na następny tydzień i chwała Bogu za tę niedzielę."

Tadeusz Chudecki (aktor, Henio w 'M jak Miłość'): "Mam w swoim życiu niezliczoną ilość dowodów na to, że Bóg jest i że się mną opiekuje" [...] "Człowiek bez wiary musi być zagubiony, wszystko wtedy staje się płytkie, jałowe i pozbawione sensu".

Dariusz Kowalewski (aktor, Tracz z 'Plebanii'): "Św. Augustyn powiedział, że niespokojne jest ludzkie serce, dopóki nie spocznie w Bogu. To znaczy, że tylko Boża Miłość jest w stanie zaspokoić moje pragnienia, wypełnić moją pustkę, dać ukojenie. Muszę tylko otworzyć się na tę Miłość, czyli na Niego samego, dać Mu przyzwolenie, po prostu oddać Mu swoje życie."

Magdalena Walach (aktorka, m.in. 'Pensjonat pod Różą', 'Komisarz Alex'): "Modlitwa jest podstawową rzeczą, w której możemy najpełniej imię Boga święcić i oddać Mu cześć. Można to zrobić w modlitwie osobistej, cichej, albo w gronie innych wierzących, w kościele, za pomocą pieśni, piosenek."

....

Zobacz też

Politycy czy katolicy


Linki zewnętrzne

Nie wstydzę się Jezusa

Tak, wierzę w Boga

Przemysław Babiarz, Ryszard Cebula, Marek Jurek i modlitwa za Adama Nergala Darskiego

Tomasz Adamek jakiego nie znacie

Roman Kluska - szef Optimus - o uczciwości w biznesie i Dzienniku Siostry Faustyny

Duma, Ojczyzna, Piłka ręczna Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski w spocie patriotycznym. Z orłem i różańcem.