Politycy czy katolicy

Z WikiWiara
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Politycy często mimo deklaracji wartości chrześcijańskich zachowują się zupełnie inaczej. Z jednej strony pojawiają się na spotkaniach z biskupami, a z drugiej szerzą poglądy antykatolickie, nienawiść i brak przebaczenia. Chcąc przypodobać się wszystkim niekiedy wyrzekają się swoich wartości (np przechodząc z partii do partii potrafią być raz przeciwko aborcji, a wkrótce potem za nią).


Ludzie

 • Bronisław Komorowski - przeciwnik zapisów w Konstytucji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci (zwolennik zapisów kompromisowych), zwolennik in-vitro i jego dofinansowania, bierze pod uwagę wprowadzenie do prawa zapisów pro-gejowskich [1]
 • Donald Tusk - wziął ślub kościelny 27 lat po cywilnym, tuż przed kampanią wyborczą [2] "Jestem gotowy do dyskusji o związkach partnerskich" [3] Wprowadził dyscyplinę partyjną podczas głosowania za odrzuceniem ustawy o ochronie dzieci nienarodzonych. [4] 2011-10-09 jego przybycie do Sejmu zmieniło poglądy wielu posłów PO, którzy zagłosowali teraz za Wandą Nowicką, znaną aborcjonistkę, na stanowisko wicemarszałka Sejmu.
 • Jarosław Kaczyński - walczył o krzyż o przed pałacem prezydenckim, ale wydaje się, że po to, by na jego miejscu miał stanąć pomnik poświęcony Lechowi Kaczyńskiemu [5] [6] Poglądy katolickie, choć wg niektórych "nie potrafił bez wahań stanąć w obronie cywilizacji chrześcijańskiej i jej naczelnej zasady" ('Christianitas') [7] co potwierdził w 2011 nie mobilizując swojego klubu za głosowaniem za życiem (10 nieobecnych). Kaczyńscy obiecali, że nie zdarzy się, że jednocześnie jeden będzie prezydentem, a drugi premierem, ale obietnicy tej nie dotrzymali. Zapowiedział rezygnację ze stanowiska przewodniczącego PIS w przypadku przegranej w 2011, co nie udało mu się zrealizować.
 • + Lech Kaczyński - wprowadził ponownie w honorami do Polski masońską organizację B'nai B'rith [8]. Organizacji tej w 1938r. zabroniono działalność w Polsce jako szkodliwą dla kraju. Był zwolennikiem kary śmierci [9] 13 grudnia 2007 podpisał traktat Lizboński z którego preambuły usunięto zapis o wartościach chrześcijańskich, a który znacząco ograniczył niepodległość Polski.
 • Grzegorz Napieralski - zwolennik liberalizacji aborcji (na życzenie), związków homoseksualnych, itd., itp. [10] (Anty)Wartości adekwatne do partii której jest przewodniczym czyli partii w skład której podczas rejestracji przeszli członkowie PZPR. SLD jest członkiem Międzynarodówki Socjalistycznej (Wikipedia). Naród Polski z pomocą Kościoła przez lata walczył z tymi siłami o wolność.
 • Waldemar Pawlak - ma żonę i trójkę dzieci, ale mieszka z kochanką. [11]
 • Janusz Palikot - rozwiedziony. Ma dwójkę dzieci z pierwszego małżeństwa i dwójkę z drugiego. Poglądy zbliżone do lewicowych (w PZPR do 1982r), jednak aby się wyróżniać podkreśla swój antyklerykalizm (ale dopiero w obliczu zbliżających się wyborów - wcześniej bronił krzyża jako wartości narodowej, a w przysiędze poselskiej dodał: "...tak mi dopomóż Bóg"). Z Ruchu Poparcia Palikota w 2011 do Sejmu dostali się aborcjoniści, homoseksualiści i transseksualista.
 • Aleksander Kwaśniewski - zdeklarowany ateista [12]. Kwaśniewscy wzięli ślub kościelny po 26 latach po cywilnym, bo kościół zezwala, aby tylko jedna strona byłą osobą wierzącą. Jednak wrażenie, że pani Jolanta Kwaśniewska jest tą 'lepszą połówką' jest złudne, ponieważ popiera transseksualistów (w osobie Ryszarda alias Anny Grodzkiej) [13].
 • Lech Wałęsa - osoba widziana w świecie jako symbol walki z komunizmem. Inny obraz Wałęsy widziany przez kolegów ze stoczni i w świetle dokumentów Plusy dodatnie plusy ujemne, film dokumentalny 48 min. Czy Wałęsa to "Bolek", który zablokował dekomunizację, utrzymując przywileje agentom SB-kom i ustalił podział władzy na wiele lat? Wnioski każdy musi wyciągnąć sam. Drugi film: Jak "Bolek" Wałęsa zniszczył Solidarność - mówi, o dyktaturze, którą wprowadził w NSZZ Solidarność, jak ignorował zdanie jej członków i jak za wszelką cenę dążył do pójścia na rękę komunistycznym władzom. W 2012 bronił świętokradzkiego występu Pussy Riot.
 • Wanda Nowicka (Ruch Palikota). Zwolenniczka aborcji (od poczęcia aż do narodzenia [14]) i jej finansowania z kasy państwa. Zostało sądowo potwierdzone, że była na liście płac przemysłu aborcyjnego i antykoncepcyjnego. [15]. Jej organizacja otrzymała ponad 270 tyś zł [16]. O poglądach panujących w rodzinie Nowickich świadczy wypowiedź jej syna Michała o oficerach zamordowanych w Katyniu: "Jeśli Stalin i ZSRR popełnił jakiś błąd, to jest nim nie stworzenie zalążka polskiej republiki radzieckiej... ZSRR nie było stać na wyżywienie 20 tys. darmozjadów. Wystarczyło już tej bezczelności z czasów sanacji, gdy robotnicy i chłopi ich żywili".[17] więcej
 • + Tadeusz Mazowiecki - W 1953 piętnował biskupa kieleckiego, ks. Czesława Kaczmarka skazanego w pokazowym procesie. Poglądy "lewicy katolickiej", usiłującej łączyć idee socjalistyczne z katolickimi. Krytykowali kardynała Wyszyńskiego za opór wobec komunistów. Entuzjastyczne podejście do zmian Soborowych. Mazowiecki wraz z Wielowieyskim pisali: „socjalizm jako forma ustrojowa jest w tych krajach trwały, a dokonywujące się w nim procesy stanowią ewolucję wewnętrzną w obrębie tej struktury społecznej”. Konieczne jest "odrzucenie wszelkiej strategii wypychania socjalizmu z tej części świata, wszelkiej strategii liczenia na jego rozpad oraz oddzielenie własnej religijno-moralnej misji Kościoła od wymierzonych przeciw socjalizmowi politycznych i propagandowych akcji świata zachodniego [...] Otwarcie Kościoła na Wschód jest nie tylko wymogiem realizmu politycznego oraz wkładem w dzieło budowy pokoju na świecie, ale również warunkiem duchowej, „wewnętrznej odnowy Kościoła”". W komunizmie poseł na Sejm 1961-72. Członek rozmów w Magdalence. Polityka 'grubej kreski' Mazowieckiego zapewniła komunistą bezpieczeństwo m.in. finansowe. Za rządów Mazowieckiego przez kilka miesięcy resorty siłowe były kierowane przez PZPR, a SB pod kierownictwem Kiszczaka niszczyła akta i inwigilowała przeciwników Okrągłego Stołu. [18] [19]
 • Jacek Rostowski - właściwie Jan Antony Vincent-Rostowski. Urodziny w Londynie. Syn tłumacza premiera rządu na uchodźstwie. Wnuk Jakuba Rothfeld-Rostowskiego, prawnuk Mojżesza i Lei Rotfeld. Były doradca: Leszka Balcerowicza, prezesa NBP, zarządu PEKAO S.A. oraz rządu Rosji. Minister Finansów. (Wikipedia) Z uwagi na spotkania z Grupą Bilderberg podejrzewa się pana Rostowskiego o działalność masońską. [20]
 • + Wojciech Jaruzelski - błyskawiczna kariera wojskowa pod okiem radzieckich przywódców (generałem został jako 33-latek). W wojsku zajmował się działalnością agenturalną na rzecz ZSRR. W 1970 tłumił wystąpienia robotników. 13 grudnia 1981 wprowadził w Polsce stan wojenny i stanął na czele Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON). Pan Jaruzelski usprawiedliwia się, że wprowadzenie stanu wojennego zapobiegło inwazji ze strony ZSRR, jednak dokumenty mówią, że Rosjanie nie mieli takich planów. Towarzysz Generał
 • Michał Boni - trzykrotnie żonaty. Tajny Współpracownik ("Znak") SB czego wypierał się od 1992 do 2007 (kiedy zagroziły mu realne sankcje za kłamstwo). Bronili go m.in. Bujak i Wujec. Minister u Mazowieckiego, Bieleckiego, Suchockiej i Tuska. Prace nad ograniczeniem wolności Polaków poprzez ACTA oraz tzw zwalczanie "mowy nienawiści"
 • Paweł Kukiz - twórca antykościelnego utworu "ZCHN zbliża się". Wystawia na swoich listach osoby takie jak Liroy (Paweł Marzec), producenta filmów porno [21]


Zobacz też

Politycy popierający aborcję

Pytania do pana Palikota

Duchowni zagrażający Kościołowi

Artyści i walka z chrześcijaństwem