Pytania do pana Palikota

Z WikiWiara
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Postawione pytania mogą być adresowane tak do pana Palikota, jak i do całego jego elektoratu. Czy osoby głosujące na Ruch Palikota spróbowały się zapytać 'o co chodzi z tymi poglądami' czy też głosowały dlatego, że chciał 'dokopać kościołowi'. Jeżeli prawdziwa jest druga wersja, to jest to równie dojrzałe jak głosowanie na PO dlatego, że 'nie można patrzeć na Kaczyńskiego'.


Pytania

Kościół

- Jeżeli Kościół to taka instytucja jak każda inna to czy jako ośrodek kulturowy nie powinna być finansowana z budżetu państwa, tak jak teatry i muzea? Należy wziąć pod uwagę, że do teatrów, galerii i pod pomniki chodzi o wiele mniej osób niż do kościoła. Jednocześnie Kościół krzewi polskie wartości w przeciwieństwie do większości (szczególnie współczesnych) dzieł sztuki. Czy należy zrezygnować z patriotyzmu jako przeżytku na rzecz ideologicznej jedności z krajami Zachodu?

- Dlaczego - skoro wiara i Bóg nie mają znaczenia - zaczynać 'prace' w Sejmie od starań o usunięcie krzyża? Czy krzyż, symbol dobra, poświęcenia, miłości, prawdy, pojednania nie pasuje do tego, co powinien być wzorem dla każdego posła? Jaki inny symbol jest bardziej adekwatny? Czy inne symbole, którymi niektórzy wymachują i się z nimi identyfikują (np wibrator) przedstawiają większą wartość moralną niż krzyż? Wielu Posłów przyjmuje wartości bardziej proeuropejskie niż propolskie - czy w związku z tym nie powinno się usunąć z sali obrad również białego orła i zamienić go (na zasadach demokracji) na żółtą gwiazdę (a może białą lub czerwoną)?

- Odnośnie hasła "Stop obłudzie"...: W swoim wpisie na blogu z dnia 6 grudnia 2009 r. oświadczył Pan: "(...) Nie przeszkadzają mi krzyże w szkołach czy innych miejscach publicznych. Krzyż jest w takim samym stopniu w Polsce symbolem religijnym, co narodowym. Jeśli komuś przeszkadza symbol religijny niech odczytuje to w sposób narodowy właśnie. Kościół w Polsce był zawsze bowiem po stronie ludu i po stronie polskości. Dlatego – inaczej niż w Hiszpanii – nie można bezmyślnie walczyć z krzyżem. Są jednak sytuacje gdzie zdecydowana większość jest innego zdania i w tych miejscach powinno dojść do zmiany. Krzyż nie powinien dzielić Polaków". Natomiast w przysiędze poselskiej dodał Pan "Tak mi dopomóż Bóg". Czy nie uważa Pan, że zmiana poglądów o 180 stopni nie będzie odebrana jako sprzedanie się za głosy środowisk antyklerykalnych i że zostanie Pan uznany za chorągiewkę, która obraca się tak, jak wiatr (głosów) zawieje? Źródło: TVN24

Seksualność

- Czy gdyby żenił się Pan po raz trzeci, to czy chciał by mieć taką żonę jak pani Anna Grodzka? Czy stopień kobiecości i męskości nie powinien być oceniany przez osoby trzecie, a nie przez niego samego (przez nią samą)?

- Dlaczego mężczyzna, który traci swoje narządy płciowe podczas wypadku jest niepełnosprawny, a ten, który traci je podczas operacji staje się kobietą?

- Dlaczego prawo i etyka medyczna nie pozwala na amputację nogi, jeżeli ona przeszkadza (są osoby o takich preferencjach), natomiast penisa już można? Dlaczego inaczej podchodzi się do transseksualizmu niż do apotemnofili?

- Czy istnieją badania jak reagują kobiety na korzystanie z żeńskich toalet przez osoby, które wyglądają jak mężczyzna, mówią jak mężczyzna i mają męskie hormony? Czy kobiety potrafią intuicyjnie wyczuć, że taka osoba czuje się kobietą, a nie mężczyzną?

- Jak wytłumaczyć dziecku, że należy mówić "proszę pani" do osoby, która wygląda, mówi i porusza się jak mężczyzna?

- Czy skoro można zmieć urzędowo płeć, to czy nie można by też zmienić też datę urodzenia (po operacji plastycznej lub hiper-spa i być młodszym lub też stać się oficjalnie starszym przy organizmach bardzo zniszczonych i np korzystać ze ulgowych biletów)?

- Czy jeżeli pary homoseksualne będą mogły adoptować dzieci, to czy nie będzie miał nic przeciwko temu, żeby dzieci mogły adoptować księża i zakonnice (jeżeli nie jedna zakonnica, to może dwie)?

- Czy w ramach promowania wolności seksualnej nie należało by zalegalizować zoofilii i pedofilii? Są już naukowcy którzy uważają, że pedofilia nie jest zboczeniem, tylko orientacją seksualną (tak jak się to stało w przypadku homoseksualizmu). Przecież pedofilia nie musi oznaczać gwałtu (przykład: pana Romana Polańskiego).

- Jaki jest cel małżeństwa? Jeżeli popęd płciowy to teoretycznie można by wziąć ślub sam z sobą. Jeżeli nie, to dlaczego tak bardzo parom homoseksualnym na nim zależy?

- Czy dana grupa osób, która preferuje uprawianie seksu grupowego i jest bardzo z sobą zżyta nie powinna w związku z tym móc z sobą związku małżeńskiego? Takie małżeństwo np pięciu osób łatwiej mogło by uzyskać kredyt mieszkaniowy (np w ramach programu 'rodzina na swoim')?

- Czy uczestnicy tzw 'marszów miłości' są informowani o tym, że są narzędziami w rękach koncernów medycznych (leki i tzw 'kliniki' aborcyjne) i że czołowi aborcjoniści są finansowani przez takie firmy? Np Wanda Nowicka i jej "[...] Federacja Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny otrzymywała pieniądze od koncernu farmaceutycznego produkującego środki antykoncepcyjne oraz od międzynarodowej organizacji, promującej aborcję i produkującej przyrządy do przerywania ciąży". Za:[1]


Marihuana

- Skąd brać pieniądze na ośrodki odwykowe po legalizacji marihuany? Czy ktoś liczył koszta pomocy medycznej niesionej ludziom zatrutym dopalaczami?

Zobacz też

Politycy czy katolicy