Artyści i walka z chrześcijaństwem

Z WikiWiara
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Artyści lubią wyróżniać się z tłumu, iść na przekór, czasami bulwersować. Dlatego też przeciwstawianie się Bożym wartościom bywa sposobem na zyskanie popularności, a pośrednio pieniędzy. Łatwym sposobem na 'show' jest obrażanie chrześcijan. Sporadyczne procesy i dużo rzadsze wyroki przysparzają jeszcze większej rangi w artystycznym świecie. Takimi osobami są np Adam Darski lub Dorota Rabczewska, którzy jawnie manifestują postawę antychrześcjańską. Mogą mieć oni zgubny wpływ poszukującą idoli młodzież.

Są jednak i tacy artyści, którzy w swojej pracy generalnie nie przedstawiają postaw antykatolickich, jednak przez inne swoje działania mogą być nazywani twórcami antychrześcijańskimi. Mogą być one, poprzez fakt bycia autorytetami w różnych dziedzinach prawdziwym problemem w życiu duchowym wielu katolików.

Poniżej lista artystów, co do których (i ich twórczości) katolik powinien - zachować bezpieczny dystans. Zestawienie poniższych nazwisk nie należy rozpatrywać pod kątem dorobku twórczego, popularności ani chronologii. Przedstawione nazwiska osób, którymi nazywane są nazwy naszych ulic (w przypadku osób zmarłych) lub patronują oni różnym akcjom społecznym (osoby żyjące), są honorowani i odznaczani, co powinno być przykre dla każdego katolika. Zawsze dla człowieka powinno istotne być samo człowieczeństwo i podejście do niego.

  • Tadeusz Boy Żeleński - zwolennik eugeniki; wyrażał poparcie dla zabijania dzieci, które urodziły się z wadami
  • Wisława Szymborska - podpisała w 1953 Rezolucję Związku Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego, popierając stalinowskie władze PRL, po skazaniu w sfingowanym procesie na śmierć kapłanów za 'działalność szpiegowską'. Popierała leninizm i stalinizm. Nigdy się ze swoich poglądów nie wycofała. Mimo wszystko otrzymała honorowe obywatelstwo Krakowa (1997) i Order Orła Białego (2011 - przez prezydenta Komorowskiego)
  • Kazimierz Kutz - w 2011 w głosowaniu Sejmowym poparł zabijanie dzieci nienarodzonych
  • Teofil Ociepka (malarz) - jeden z przywódców Janowskiej (Katowice) Gminy Okultystycznej.
  • Krystyna Janda - w akcie poparcia dla okultystycznej postawy księdza Bonieckiego ogłosiła (Gazeta Wyborcza), że występuje z Kościoła. Postawa jest niezrozumiała, ponieważ - wg powszechnej opinii - pani Janda jest protestantką.
  • Maria Czubaszek - osoba promująca aborcję, chlubiąc się zabiciem dwóch swoich dzieci
  • ...

Zobacz też

Kto kształtuje światopogląd Polaków

Socjotechnika walki z Kościołem

Kto i dlaczego chce zniszczyć Kościół

Politycy czy katolicy

Duchowni zagrażający Kościołowi