Homeopatia

Z WikiWiara
Wersja z dnia 22:54, 23 lut 2012 autorstwa Adminwiki (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Twórcą homeopatii był Samuel Hahnemann (1755- 1814), niemiecki lekarz, ale również alchemik, mason i mistrz okultyzmu (Wikipedia). Informacje na temat homeopatii zostały mu przekazane podczas seansu spirytystycznego. Leczył m.in. Goethego. Jego świecki nagrobek znajduje się w Paryżu.

Badania wykluczyły, by skład leków homeopatycznych mógł powodować zmianę czyjegoś stanu zdrowia. Fakt, że niektórym osobom leki te pomagają oznacza, że znajduje się w nich 'coś', co wpływa na człowieka. Tak jak w przypadku bioenergoterapii i dziedzin pokrewnych może być jedynie jakaś 'energia' z zewnątrz. Po latach błędnej interpretacji tego zjawiska wiadomo już, że homeopatia ma podłoże okultystyczne czyli diabelskie.

Znane są świadectwa osób, które wskutek korzystania z homeopatii upadały na zdrowiu duchowym, psychicznym, ale również fizycznym (czynnik chorobowy przenosił się na inne organy, tak jak to bywa w przypadku bioenergoterapii).

Powstawanie leków homeopatycznych potwierdza ich okultystyczne źródło. Tworzy się je przez rozcieńczanie i potrząsanie substancji źródłowej nawet do 10 miliardów razy. W praktyce leki są samą wodą.

Środowisko medyczne (poza segmentem farmaceutycznym, który na nich zarabia) w większości odcina się od homeopatii. Aby udowodnić, że leki te nie działają (od strony medycznej) lekarze zjadali w celach pokazowych całe opakowania tych leków.

Dlatego też po tych lekach w zasadzie (oficjalnie) nie istnieją skutki uboczne. Dlatego również chętnie podawane są niestety dzieciom.


Linki zewnętrzne

Homeopatia na Adonai

Homeopatia a okultyzm

Homeopatia - kpiny z medycyny